Petzl, TOPR, TPN: Mamy rozwiązanie!

petzl_vending

W Tatrach znowu dramat – 80 osób ugrzęzło na drodze do Morskiego Oka. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21186918,grupa-turystow-utknela-na-drodze-z-morskiego-oka-kompletny.html

Ponieważ sytuacja nie wydarzyła się po raz pierwszy i  była naprawdę poważna, w siedzibie TOPR zebrał się sztab kryzysowy. Poprzednio postawiono na dyżury ochotników rozstawionych co 100 metrów (informowaliśmy o tym tutaj: http://spinanie.pl/topr-sytuacja-moze-wymknac-sie-spod-kontroli/). Jednak ze względu na labilność czynnika ludzkiego odstąpiono od tego pomysłu.

Tym razem postanowiono postawić na współpracę z renomowaną firmą PETZL, która rozstawi swoje automaty vendingowe wzdłuż całej trasy, co około 250 metrów. W każdym będzie można zakupić latarki czołowe (do wyboru kilka typów), raki turystyczne i linę w kawałkach pięciometrowych, żywność liofilizowaną LyoFood. Płatność będzie można dokonać bilonem – nie wszędzie jest zasięg niezbędny do komunikacji terminali płatniczych z bankiem. Dla wygody turystów przy wejściu do Parku stanie również automat rozmieniający banknoty na monety.