NG Podróżnik Roku: od przyszłego roku Polacy w osobnym konkursie?

zrzut-ekranu-2016-11-30-o-13-19-04

Redakcja National Geographic, organizatora plebiscytu konkursu na Podróżnika Roku rozważa zorganizowanie w kolejnych latach osobnego konkursu wyłącznie dla Polaków.

– „To jest awesome co wy, Polacy robicie. Mamy 10 osób z całego świata, które uprawiają różne sporty. Takie, które uprawia prawie każdy – jak bieganie czy wędrowanie i takie, które uprawia prawie nikt – jak nurkowanie jaskiniowe czy kajakarstwo oceaniczne. I te najrzadsze uprawiają ludzie z Polski, na których głosuje tylko rodzina i przyjaciele, ale to jest około 6 milionów ludzi! To piękne, ale wypacza charakter konkursu. Musimy to zmienić” – mówi anonimowo przedstawiciel redakcji.

Jak się dowiedzieliśmy, przygotowany ma być osobny plebiscyt, tylko dla Polaków, w którym będzie można głosować co godzinę (a nie tylko raz dziennie jak teraz). Dodatkowo, będzie można dawać głosy zarówno dodatnie jak i ujemne aby ponoć lepiej oddać naszą polską naturę.

Z nowej formuły cieszy się i już zapowiedział start polski podróżnik Marcin Gienieczko, który tym samym będzie chciał pobić rekord i zostać pierwszym Polakiem, Który Zapowiedział Swój Start w Konkursie.

Z Krzysztofem Starnawskim – liderem tegorocznego plebiscytu nie udało nam się skontaktować, jego sztab nie wykluczył jednak wynurzeń w przyszłości.