KW Polska zaprasza w swoje szeregi

kwp

Dzisiaj rozpoczyna się kolejny festiwal górski, tym razem w Krakowie. Wiemy, że wielu z naszych czytelników będzie się zastanawiało, czy skorzystać z okazji i zapisać się do Klubu Wysokogórskiego Polska, które będzie miało w Krakowie swoje stoisko.
Chcielibyśmy przypomnieć, czym wyróżnia się KW Polska od innych klubów:

  1. KW Polska nie jest zrzeszony w PZA. PZA może się zrzeszyć w KW Polska
  2. KW Polska nie jest przeciwny ESR. Uważamy jednak, że powinni nim być być objęci w pierwszej kolejności parkowcy, ponieważ większość osób chodzących po terenach zamkniętych dla turystyki to pracownicy TPN.
  3. KW Polska nie organizuje wypraw partnerskich. KW Polska piętnuje tzw. wyprawy partnerskie. KW Polska pomaga indywidualnym osobom znaleźć się w określonym miejscu i czasie, z tym, że zazwyczaj kilku osobom naraz. Co wydarzy się między poszczególnymi indywidualnymi członkami jest sprawą prywatną członków KW Polska.
  4. Legitymacja członkowska KW Polska upoważnia do bezpłatnego wchodzenia na tereny parków narodowych na równi z posiadaczami paszportów Polsatu i legitymacji przodownika PTTK.
  5. Członkowie KW Polska w przypadku natknięcia się na zamknięte schronisko górskie z powodu „imprezy zamkniętej” mają pełne prawo wejścia ponieważ w środku na pewno trwa impreza zamknięta członków KW Polska.
  6. W legitymacji członka każdy ma wpisaną funkcję „Prezes”. Dla podniesienia prestiżu członków.
  7. Wszyscy członkowie KW Polska są z automatu również członkami Sądu Koleżeńskiego – mogą więc oceniać, krytykować, zawieszać innych członków Klubu.
  8. W KW Polska nie dzielimy członków na lepszych czy gorszych, powierzchniowych czy jaskiniowych. My dzielimy na tych co piją i na tych co donoszą. osobną grupa od czasu zalegalizowania marihuany leczniczej w KW Polska są ci co palą.
  9. Skala osiągnięć w KW Polska, zwana skalą sosnowiecką jest następująca: III – czad, IV – epickość, V – sztos, VI – mistrzostwo świata, VI.I – rozwalenie systemu, powyżej trudności określane są mianem właściwym dla mniejszości seksualnych.
  10. Hasło „nie kultura lecz technika zrobi ze mnie Taternika” hasłem przewodnim w KW Polska.