JANUSZ MAJER wiceministrem sportu!

11148809_972517056163042_8715840931037636396_n

Nie dalej jak wczoraj w expose usłyszeliśmy – „Nie wstydźmy się budować etosu polskich bohaterów. Pamiętajmy o nich zawsze” – apelowała Szydło, a dzisiaj już wiemy jak nowa władza chce wesprzeć naszych „Lodowych Wojowników” – w Ministerstwie Sportu i Turystyki zostanie utworzony Departament Alpinizmu i Himalaizmu z dyrektorem departamentu w randze wiceministra.
Tekę obejmie Janusz Majer (67l.), dotychczasowy szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, doświadczony taternik, alpinista i himalaista, niepodważalny autorytet w dziedzinie sportowej eksploracji gór.
„Propozycję dostałem dzień po wyborach” – relacjonuje Majer – „początkowo uznałem ją za coś nierealnego, ale później po zastanowieniu, stwierdziłem że jest to jedyna okazja, że wreszcie ktoś docenił nie tylko piłkę nożną, że ktoś zauważył ten wysiłek wnoszenia polskiej flagi na każdy szczyt”.
Pytany o zespół i program Janusz Majer na razie nie chce ujawniać szczegółów – „dobry zwyczaj mówi, aby zainteresowane osoby dowiedziały się o współpracy ode mnie a nie z mediów. Jedyne co mogę potwierdzić – rzecznikiem prasowym departamentu zostanie Piotr Xięski, dotychczasowy wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu”. Co do programy był nieco bardzo rozmowny – „Oprócz oczywiście działalności w Górach Wysokich, zimowego zdobycia Nanga Parbat i K2, powtórzenia wejść zimowych na te 8-tysięczniki co do których pojawią się obiekcje, że nie były zrobione w najzimniejsze dni zimy, akcji zdobycia wszystkich dziewiczych 4-tysięczników w Kirgizji i Butanie, mam wymarzony program budowy „Gołąbków” – ścianek wspinaczkowych w każdej szkole i obowiązkowej wycieczki wspinaczkowej Tatry w programie liceów”.
Czy uda się te ambitne plany zrealizować nowemu ministrowi? Trzymamy kciuki!