NOWY FILM GÓRSKI ELIZY KUBARSKIEJ

patagonia_varticalgreenland

z Eliza Kubarską, świetnym filmowcem, autorką wielokrotnie nagradzanego na festiwalach filmu „K2. Dotknięcie Nieba” a wcześniej „Co się wydarzyło na wyspie Pam”, rozmawiamy w kuluarach Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Eliza zdradza nam plany swojego kolejnego filmu.
– „Chciałabym nakręcić film na motywach książki Joanny Onoszko – Sekretne Życie Motyli” – mówi reżyserka – „Akcja książki toczy się na Grenlandii, gdzie już kiedyś byłam podczas zdjęć do filmu ‚Co się wydarzyło na wyspie Pam’, a teraz nadarza się świetna okazja, bo w maju na Grenlandię wybiera się wyprawa Mateusza Haładaja i Marcina Tomaszewskiego”.
Wyjaśnijmy, że książka „Sekretne Życie Motyli” opowiada o romantycznej miłości pary wspinaczy, którzy eksplorują tereny Grenlandii w poszukiwaniu Świętego Graala każdego wspinacza – Absolutnego Pionu.
„Kto zagra Stefana – głównego męskiego bohatera?” – Pytamy – „Jeszcze się waham” – wyznaje Eliza – „Marcin jest nawet trochę podobny fizycznie, za to Mateusz jest najlepszym wspinaczem”.
„A kto Lizę – rolę damską?” – Dociekamy – „To osoba o bardzo skomplikowanej osobowości, przyznam, że nie zawsze ją rozumiem. Będę szukać odpowiedniej dziewczyny, ostatecznie, ze względu na szczupłość budżetu – zagram ją sama” – kończy Eliza.
Film ma wejść na ekrany podczas Festiwalu w Krakowie w przyszłym roku.