HIMALAIŚCI W KAMASZE?

Zrzut ekranu 2015-12-03 o 01.37.51

Nasi informatorzy donoszą, że na zbliżającym się Krakowskim Festiwalu Górskim zapowiadają się goście specjalni. Swój udział potwierdził Edmund Janninger, doradca ministra MON, Antoniego Macierewicza.
Skąd zainteresowanie górami w resorcie obrony?
Otóż jak wyjasnił nam rzecznik MON – Bartłomiej Misiewicz –” po latach błędów, wypaczeń i zaniedbań trwają prace nad nową doktryną obronną, która pozwoli, w razie ataku ze wschodu, powtórzyć wynik wojny z 1920roku. Nasz zespół ekspertów ” – kontynuje Misiewicz – „przeanalizował wszystkie konflikty w których Rosjanie ponieśli porażki oraz w których odnieśli miażdżące zwycięstwa. Wnioski były jednoznaczne – Rosjanie jeśli zaatakują – będą chcieli wykorzystać swoją legendarną odporność na mrozy, w związku z tym będą chcieli przystąpić do działań wojennych zimą.”
Jaki jest związek nowej doktryny obronnej z Krakowskim Festiwalem Górskim pytamy?
Otóż ministerstwo wyszło ze słusznego założenia, że lata misji w pustynnym klimacie Afganistanu na nic się zdadzą gdy przyjdzie do walki stanąć zimą. Stąd pomysł by wykorzystać… Lodowych Wojowników!
Doradca Pana Ministra dużo czytał, słyszał a nawet sam osobiście widział kiedyś góry i chce teraz poznać owych herosów, sprawdzić ich legendarną wytrzymałość i zaproponować im wstąpienie do służby…Oprócz propozycji nie do odrzucenia przygotowano dla nich również pakiet zachęt – emerytury wojskowe, ponieważ wielu z nich emerytura do tej pory nie groziła w żaden sposób.