Goście Specjalni na 13. KFG. Tego dłużej ukrywać się nie dało!

12244617_973907826023965_7322701223590036005_o

Do Krakowa na Krakowski Festiwal Górski, dosłownie na parę godzin, przyleci Kate Middletown i Prince Wiliam – szerzej znani jako Brytyjska Para Książeca!
Para wspina się na panelu i w brytyjskich skałach – Wiliam poprowadził drogę na Old Man of Hoy (5c), partnerką Kate przez wiele lat była jedna z najlepiej wspinających się kobiet na Wyspach – Hazel Findlay – wcześniej już anonsowany gość tegorocznego KFG – http://kfg.pl/13-kfg/goscie/hazel-findlay/
Para w ciągu kilkugodzinnej wizyty wygłosi prezentację podczas festiwalu, odwiedzi centrum wspinaczkowe KS Korona oraz, o ile pogoda pozwoli, spróbuje powtórzyć drogę „Deklaracja Nieśmiertelności” w jaskini Mamutowej pod Krakowem.
Przyjazd ma między innymi na celu promocję Wielkiej Brytanii jako doskonałego miejsca na zarabianie na drogie himalajskie wyprawy.
Wizyta – mimo że ma status nieoficjalnej – to ogromne utrudnienie dla organizatorów i Uniwersytetu Ekonomicznego – wszystkie informacje, kierunkowskazy, napisy trzeba będzie zamieszczać również po angielsku.
O fakcie przyjazdu pary chcieliśmy poinformać dopiero w ostatniej chwili, jednak wyprzedził nas Daily Mail –www.dailymail.co.uk/femail/article-3326873/Country-Kate-Duchess-Prince-Wiliiam-Cambridge-Visits-Poland-Mountain-Festival-Krakow.html
O dacie i godzinie spotkania poinformujemy ze względów bezpieczeństwa w ostatniej chwili.
Tłumaczyć prezentację będzie Adam Pustelnik, niemalże „etatowy” tłumacz górski, który pytany czy się nie stresuje odpowiedział – „w Lądku tłumaczyłem ostatnio spotkania z Leo Houldingiem i Pete Whittakerem – oni mieli jeszcze gorszy brytyjski akcent, dam sobie radę”.
Organizatorzy pytani, czy było trudno namówić Parę na przyjazd przyznają – „Łatwo nie było, ale ostatecznie, krakowskim targiem, zgodzili się na połowę standardowej stawki”.
To będzie niesamowity festiwal. Będziemy tam z Wami!